سرویس آگهی
سرویس آگهی

راهنمای خرید امن،  سرویس آگهی

 

مطابق با گزارشهای رسیده به وبسایت سرویس آگهی یکی از شگرد های مجرمین و متهمین سابقه دار جهت کسب منابع مادی زود هنگام و سریع خرید و فروش لوازم صوتی و تصویری و خانگی و قطعات مربوطه با چک های جعلی می باشد، این افراد سابقه دار با جعل چک های بین بانکی رمز دار و تماس تلفنی با شهروندان که جهت فروش اجناس خود در شبکه های اجتماعی یا جراید آگهی فروش منتشر کرده بودند تمایل خود را جهت خرید خودرو اعلام و غالبا در ایام آخر هفته و ساعات پایانی روز در محل قرار حاضر شده و با فریب و نیرنگ و معرفی خود بعنوان افراد متشخّص و حائز شغل و منزلت اجتماعی اقدام به خرید می نمایند و در قبال آن یک فقره چک بین بانکی رمز دار جعلی ارائه می نمایند که تا کنون پرونده های متعدد در این خصوص تشکیل شده است.

 

موارد حایز اهمیت :

1- معاملات خود را که همراه با دریافت چک صورت میگیرد حتما در ساعت کاری بانک ها انجام داده تا امکان استعلام و نقد کردن آنها وجود داشته باشد.
2-  از پرداخت هرگونه وجهی قبل از انجام هر گونه معامله خودداری نمایید زیرا احتمال وقوع کلاهبرداری وجود دارد.
3- اگر قرار است هرگونه وجهی قبل از طریق فروشنده یا خریدار به حساب شما واریز و یا انتقال یابد، لازم نیست شما به دستگاه خود پرداز مراجعه نمایید. با ارائه شماره کارت یا حساب و بدون حضور شما این امر صورت خواهد گرفت. مراقب باشید کشاندن شما پای  دستگاه خود پرداز به بهانه واریز وجه کالا  و … شگرد کلاهبرداران میباشد.
4-  برخی خریداران با ارائه پرفراژهای جعلی و یا نشان دادن عکس فیش واریز وجه به فروشندگان که از قبل در تلفن همراه خود ذخیره نموده اند اقدام به کلاهبرداری میکنند.

 

عدم خرید غیرحضوری :

 • بهترین و مطمئن ترین روش انجام معاملات در سایت نیازمندی، خرید حضوری و دیدن کالا از نزدیک است. تا از کیفیت کالا و صحت اظهارات فروشنده، اطمینان حاصل کنید.
 • اگر خریدی که میخواهید انجام دهید در شهر محل زندگی خودتان بود حتماً خرید خود را به صورت حضوری انجام دهید و در غیر این صورت اگر اصرار به معامله با شهر دیگری را دارید نکات زیر را رعایت کنید تا معامله ی امن تری داشته باشید:
 • اگر در شهر محل زندگی فروشنده، آشنایی دارید و بتوانید از طریق آن شخص معامله و ارسال کالا را انجام دهید این مطمئن ترین راه معامله در شهر های مختلف است. در غیر این صورت از روش های زیر استفاده کنید:
 1. یکی از روش های مناسب جهت انجام معامله غیر حضوری استفاده از پست  می باشد. در این نوع پست، پستچی کالا را به شما تحویل داده و شما پس از بررسی و اطمینان از مطابقت آن با اطلاعاتی که فروشنده به شما داده بود میتوانید مبلغ را به پستچی پرداخت نمایید و یا در صورت عدم مطابقت کالا با اظهارات فروشنده و یا وجود خرابی، کالا را توسط پستچی مرجوع نمایید.
 2. به جای پست می توانید از طریق ترمینال ارسال کالا را انجام دهید و پس از رسیدن کالا به دستتان ، پول را به راننده اتوبوس  و یا ترمینال مربوطه تحویل بدهید تا آن را به فروشنده برساند.

 

 سرویس آگهی هیچگونه منفعتی از معامله شما نمی برد و مسئولیتی نیز در قبال آن ندارد.(اطلاعات بیشتر در صفحه قوانین و مقررات)

 

سایت سرویس آگهی همانند نیازمندی‌های روزنامه‌ای بوده و از هویت آگهی‌ دهندگان آگاه نمی باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که تحت هیچ عنوان پیش از رویت و دریافت کالا مبلغی را به حساب فروشنده واریز نکنید. ضمناً به این موضوع نیز حتماً توجه کنید که ترجیحاً از ساکنین شهر خودتان به صورت حضوری خرید کنید. تجربه نشان داده قرار گذاشتن در شعب بانک ها و انتقال پول پس از دریافت کالا از امن ترین روش های معامله می باشد. خواهشمندیم برای اینکه معامله را با خیالی آسوده انجام دهید، موارد زیر را نیز مطالعه کنید.

 

امن خرید کنید:

 

 • حتما از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آنها پیش از انجام معامله فراهم است.
 • قبل از خرید حتما کالا را با دقت مورد بررسی قرار دهید
 •  تحت هیچ عنوان پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.
 •  ارائه اطلاعات حساب از سوی فروشنده نباید موجب اعتماد شما گردد. ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد.
 •  در صورت امکان، هنگام خرید کالا رسید کتبی معتبر از فرد دریافت کنید.
 • حتما در اماکن شلوغ و امن همچون نزدیک پایگاه های پلیس، شعب بانک ها و … قرار ملاقات بگذارید.
 •  تلفن ثابت از شخص فروشنده بخواهید و با آن تلفن با ایشان صحبت کنید تا از واقعی بودن شماره ثابت اطمینان حاصل کنید.
 •  شناسه آگهی و تمامی اطلاعاتی که از فروشنده دارید را تا پایان معامله نزد خود نگهداری کنید. (ترجیحاً از صفحه آگهی اسکرین شات تهیه کنید) برای اطمینان بیشتر میتوانید سایر آگهی های فروشنده را نیز بررسی کرده و در صورت دیدن موضوعی غیر طبیعی از انجام معامله جلوگیری کنید.
 •  از فروشنده اسکن شناسنامه یا کارت ملی را که با نام صاحب حسابی که میخواهید پول را به آن واریز کنید مطابقت داشته باشد، بخواهید. برای اطمینان بیشتر می توانید از شناسنامه و یا کارت ملی در کنار کالا عکس بگیرند و برای شما ارسال کنند.

 

درصورت مواجه شدن با شرایط  زیر بیشتر مراقب باشید:

 

 • قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی و خارج از عرف به نظر میپرسند.
 • فروشنده یا خریداری بی‌دلیل و به طرز مشکوکی اطلاعات حساب بانکی شما را میپرسند.
 • میخواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید، بپردازید. سعی کنید در محلی امن مثل پایگاههای پلیس یا شعب بانکها قرار بگذارید.
 • میخواهید کالاهای اصل و اوریجینال بخرید. بهتر است که در فروشگاه مربوطه ملاقات کنید تا از صحت آنچه اعلام شده است، اطمینان یابید.

 

موارد زیر را به یاد داشته باشید:

 

 • بهتر است به‌صورت نقدی معامله کنید. چک و سفته ممکن است نقد نشوند.
 • در مورد برخی کالاها می بایست حتما درخواست فاکتور خرید و یا بسته‌بندی اولیه را از فروشنده بخواهید.
 • بسیار مهم است که حتما قبل از تحویل کالا ی خود به خریدار در ازای دریافت چکهای رمز دار بانکی، با مراجعه به بانک مربوطه از اصالت و موجودی مبلغ آن اطمینان حاصل کنید.

در صورت ایجاد مزاحمت و یا هرگونه کلاه برداری، میتوانید با مراجعه به سایت پلیس فتا،‌ از اطلاعات تماس پلیس فتای محل سکونت خود آگاه شده و موضوع را از آن طریق پیگیری کنید.